Gazete2023 Sağlık sorunlarını Türk Sağlık-Sen 1.nolu şube başkanıyla konuştu

Gazete2023 AKP'nin tahrip ettiği Sağlık sektörünün ve çalışanlarının sorunlarını Türk Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şube başkanı Hacı Düzgünle konuştu..

1) Size bağlı olan kurumlarda çalışmalarınız nasıl gidiyor, üye yapmakta zorlanıyormusunuz?

 

Türk Sağlık-Sen Başkanı ve Yöneticileri,Temsilcileri olarak tabiki kurumlarda üye çalışması yapıyoruz.Çalışanların teveccühü her türlü baskıya rağmen Türkiye genelinde Allah’a şükür 90.000 in üzerinde üyemiz var. Çalışanların genel tercihlerini sorduğumuz zaman Türk Sağlık-Senin gönüllerde olduğunu göreceksiniz.

 

2) Kurumlarda siyasi iktidarın ve yöneticilerin baskısı varmı?

 

Elbette ki vardır. Kurumlarda siyasi iktidarın memur gibi çalışan idarecilerde yok değil vardır. Bunlara Türk Sağlık-Sen olarak bizim en güzel kullanacağımız dil hukuk zemini içerisindedir.21. yy da bu baskıların olmamasını diliyoruz. Çalışanlar ne kadar mutlu olurlarsa idareci o kadar başarılı olur.

Sloganımız Mutlu Çalışan Mutlu Türkiye

 

3) Sağlık Çalışanlarının şiddete maruz kalmalarıyla ilgili yorumunuz nedir ve sasağlık çalışanlarına uygulanan şiddetle ilgili çalışmalarınız nelerdir?

 

Artık Türk Sağlık-Sen olarak Genel Başkanımız,Genel Başkan Yardımcılarımız, Tüm Şube Başkanlarımız , Şube Başkan Yardımcılarımız ve kurumlardaki temsilcilerimiz sağlık çalışanlarının şiddete uğramasını değil hizmet üretmesini istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını da çalışanlara destek vermeye davet ediyoruz. Genel Başkanımızın mecliste katıldığı komisyonlarda çalışanlara yapılan baskı ve şiddetin biran evvel durdurulmasıyla ilgili çalışmaları meclis komisyonuna sunmuştur. Bu konu ile ilgili Genel Merkezimiz afiş, broşür hazırlamışlardır ve Alo Hukuk hattı açmışlardır. Şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının Alo Hukuk hattından hukuki destek almalarını sağlamışlardır. Şu konuyu da belirtmek isterim ki 2013 yılı ilk 4 ayında sağlık bakanlığının resmi olarak yansıyan şiddete maruz kalmış sağlık çalışanları sayısı maalesef 3623 tür. Bu sağlık bakanlığının verileridir.Türkiye’de 124.000 hekim açığı, 100.000 hemşire açığı olmasına rağmen burada fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarının sayın sağlık bakanı Recep AKDAĞ döneminde kendisininde sağlık camiasının içinden gelmesine rağmen çalışanların sorunlarını görmezden gelerek kendi başarısızlığını siyasi şova dönüştürme adına vatandaşla sağlık çalışanlarını karşı karşıya getirmiştir. Örneğide 2012 nisan ayında Türk Sağlık-Sen üyesi Dr.Ersin ARSLAN’ı da bu yanlış sistem toprağa vermiştir. Türk Sağlık-Sen Genel Merkezimizle birlikte Nisan ayının 17 sini bir daha Ersin’ler ölmesin diyerek yas günü ilan ettik. Dr.Ersin ARSLAN’a da burada yad etmiş bulunuyoruz.Mekanı cennet olsun.

 

4) Türk Sağlık-Sen ile diğer sivil toplum kuruluşlarıyla aranızdaki fark nedir?

 

Biz sivil toplum kuruluşu olarak insanı yaşatki devlet yaşasın mantığıyla hareket eden bir kurumuz. Milletimizin huzuru bizim için vazgeçilmezdir. Bizim temennimiz tüm çalışanlarımıza vatandaşımızı dışlamadan çalışanlarımıza sahip çıkarak özveriyle çalışıyoruz. Türk Sağlık-Sen Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz olarak tüm çalışanların mutlu, huzurlu ve refah içerisinde yaşamasını temenni ediyoruz. Sloganımız Mutlu Çalışan Mutlu Türkiye

 

Teşekkür ederim.

Hacı DÜZGÜN

Türk Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.