Başbakan Demek İçin Bin Şahit Gerek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun diyanet üzerinden meydanlarda bilirkişilik tasladığını öne sürerek, “Davutoğlu’na Başbakan demek için bin şahit gerekecektir. Erdoğan, Davutoğlu’nu fikren ve ahlaken iğfal etmiştir” dedi.

MHP lideri Bahçeli “Şehzadeler Kenti” olarak tanımladığı Manisa’da miting yaptı. Coşkulu bir kalabalığa seslene Bahçeli oldukça sert bir konuşma yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun diyanet üzerinden meydanlarda bilirkişilik tasladığını öne süren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Davutoğlu diyanet üzerinden meydanlarda bilirkişilik taslamaktadır. Kudüs’ü saygısızca siyasete alet etmektedir. Adıyaman’a gidip sahabelerin ruhlarını incitmektedir. Davutoğlu dün Adıyaman’da; ‘biz milleti birleştirmeye yürürken, HDP zihniyeti bölmeye kalkıyor’ demiştir. Davutoğlu HDP’nin bölücülüğünü biliyor idiyse, 28 Şubat’ta Dolmabahçe Sarayı’nda sahnelenen rezil görüntülere nasıl izin vermiştir? HDP’lilerle AKP’li bakanlar koro halinde İmralı canisinin 10 maddelik ihanet metnini okurken, Davutoğlu neredeydi, nereye saklanmıştı? Oslo’da masa kurulurken Davutoğlu nerelerde geziyordu? İmralı’ya kosterler gidip geldikçe hangi yalanı söylüyor, hangi selamı vermekle meşgul oluyordu? Davutoğlu’na Başbakan demek için bin şahit gerekecektir. Erdoğan, Davutoğlu’nu fikren ve ahlaken iğfal etmiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kur’an’ı Siirt’te meydanda eline alıp siyaset aracı yaparak günahkarlıkta yeni bir terfi aldığını öne süren Bahçeli, “Hatırlayınız, bunlar Kur’an’dan pasta yapıp yiyenlerle, ayetlerle dalga geçen iblis elçilerini koruyup kollamışlardır. Recep Tayyip Erdoğan eline almış mukaddes Allah kelamını halka doğru sallıyor: Be hey gafil, milletimizin inancı tamdır, imanı bütündür. Cenab-ı Hakk’ın mesajına karşı en küçük bir inanç gevşekliği yoktur. Ne şimdi İslam’la tanışmış, ne İslam’ı seninle tanımıştır. 17-25 Erdoğan, sana sesleniyorum; kendine gel, haddini bil, küfre sapma” dedi.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Şayet Kur’an gösterecek idiysen Papa heykelleri önünde imza atarken aklın neredeydi? İncil tutan ellerden medet umdun” diye eleştiride bulundu. Bahçeli’nin konuşmasından bölümler şöyle:

“-Bunlar Allah’ın emir ve yasaklarını çiğnediler. Rüşvet aldılar, rüşvet verdiler. Çaldılar, çırptılar, 17-25 Aralık’ta ayakkabı kutularını sizlerden aşırdıklarıyla doldurdular. Beytülmala el uzattılar, kul hakkını umursamadılar.

-CHP’ye ve diğer partilere oy vermiş kardeşim, gel bu kez Türkiye’nin yanında dur. ‘Kime oy vereceğim belli değil, kararsızım’ diyen vatan evladı, gel birlikte olalım, birlikte Türkiye’nin kurtuluşuna omuz verelim.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan değişik kurum ve kuruluşların etkinliklerine kendisini davet ettirip gündemle ilgili atıp tutmakta, başkanlık falı açmakta, yeni Anayasa dedikodusu yapmakta, yeni Türkiye rezilliğini savunmaktadır.

-Anayasa’ya göre Cumhurbaşkanı tarafsız olmalıdır. Görevine başlarken bunun için şerefi ve namusu üzerine yemin etmiştir. Şeref ve namus kavramları, bundan nasibini alanlar için elbette mukaddestir. Fakat Erdoğan bundan bağımsızdır.

-İmralı canisi ile görüşen de bunu ispat edemeyen de şerefsizdir, alçaktır diyen, sonra bunu kendisi itiraf etmek zorunda kalıp şeref ve alçaklık bahsinde sıfırlanan bir kişiye neyi anlatacaksınız, neyi hatırlatacaksınız?

-Recep Tayyip Erdoğan, aslında Türk tipi değil ‘Tayyip tipi’ başkanlık hayalleri kurmaktadır. Tek adam diktatörlüğü, tahtsız ve taçsız Sultanlık peşinde koşmaktadır. Başkanlık, federasyon demektir. Bu da Türkiye’yi bölünmeye götürecektir. İmralı canisi ile pazarlıklarda, yeni anayasa ile bölünme yolunun açılması amaçlanmaktadır.

-Biz buğday, mısır, pamuk, soya, ayçiçeği, çeltik, fındık, incir, üzüm, kayısı, zeytin, yerfıstığı gibi ürünlere destekleme programları uygulayacağız, fiyat garantisi vereceğiz.

-Partimizin yoğun uğraş ve mücadeleleriyle, işten çıkarılan madencilerimizin kıdem tazminatlarının ödenmesine ilişkin ihtiyaç ve beklentiler yasa kapsamına alınmıştır. Buna rağmen madencilerimize kıdem tazminatlarının hala ödenmediği anlaşılmaktadır.”

Emekli, işçi asgari ücretliler konusundaki vaadlerini sıralayan Bahçeli, kamuya ait atıl arazileri yoksullara vereceklerini istihdam amaçlı olarak bedelsiz büyük ya da küçükbaş hayvan dağıtacaklarını bildirdi.

200 kilowatsaat elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlara faturanın yüzde 75’ini geri ödeyeceklerini anlatan Bahçeli, “Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, size de her ay 100 lira cep harçlığı vereceğiz. Gazilerimize 3600 günde emekli olma hakkı getireceğiz” gibi vaadler sıraladı.

Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacaklarını belirten Bahçeli, taşeron işçilere kadro vereceklerini anlattı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.