Ankara Milliyetçi Avukatlar Ankara Baro adayı Başkanın'dan basın açıklaması

(13 Ekim 2014 tarihinde Ankara Adliyesi önünde yapmış olduğumuz yazılı basın açıklaması metnidir.)

Çok Kıymetli Basın mensupları,

Ankara Barosu üyesi kıymetli meslektaşlarımız,

Ve mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Aziz ve Necip Türk Milleti…

Son günlerde yaşanan menfur gelişmeler üzerine Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak bu basın açıklamasının yapılması zorunlu görülmüştür.

Bilindiği üzere son günlerde İmralı’da hükümlü bulunan ve Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezasına çarptırılan terörist Abdullah Öcalan’ın kurucusu olduğu bölücü terör örgütü PKK tarafından başlatılan olaylar neticesinde Emniyet Mensuplarımız şehit düşmüş, vatandaşlarımızın huzur ve asayişi sarsılmış, işyerleri yağmalanmış, kamu binalarına zarar verilmiş, son olarak ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ün fikir babam dediği Ziya Gökalp’in Diyarbakır’da doğduğu müze ev Türklük düşmanı bölücüler tarafından yakılmış ve Türkiye’yi kardeş kavgasına sürüklemek niyetini taşıyan isyan provaları ardı ardına sahnelenmiştir.

Kuşkusuz bu olaylar; kişisel ikballerini milletimizin istikbalinden üstün tutan siyasi iktidar mensuplarının yıllardır ısrarla sürdürdüğü sözde AÇILIMIN SÜRECİNİN BİR NETİCESİ ve aynı zamanda iflasının tescilidir.

Yıllardır Türk Milliyetçileri tarafından yapılan uyarılara kulak tıkayan, Türk Milletinin öz evlatlarından esirgedikleri adalet anlayışı ve demokratik olgunluğu bölücülere bir lütuf gibi sunan, Habur’da kurdukları seyyar çadırlarda bölücülük ve ihaneti aklamaya teşebbüs eden siyasi gafillerin Aziz Vatan toprağını sürükledikleri buhran tüm yönleriyle ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Aynı zamanda Anayasal Bir Suç niteliği taşıdığında zerre kadar tereddüt duymadığımız Sözde Açılım ve Barış Süreci, ne yazık ki, Aziz Vatan toprağının bir kısmın eşkıyanın insafına terk edilmesinden öte bir anlam taşımamaktadır.

Siyasi iktidarın açılım adı altında birbiri ardına vermiş olduğu tavizler bölücüleri cesaretlendirmiş, yıkım ve çözülmeyi hızlandırmış, bin yıldır huzur içerisinde ve kardeşçe yaşadığımız şehirlerimiz EŞKİYANIN DEVLETE MEYDAN OKUMAYA KALKTIĞI SAVAŞ ALANLARINA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.

Bölücü Terör Örgütü mensuplarının sınırdan güvenli bir şekilde çıkışına ya da girişine müsaade edilmiş, Habur’dan Vatan toprağına giriş yapan terör örgütü mensupları, terör örgütü üyesi olduklarını beyan etmelerine ve bölücü örgütün talimatı üzerine Türkiye’ye geldiklerini ifade etmelerine rağmen serbest bırakılmış, bölücü örgüte gövde gösterisi yaptırılmıştır.

Yasa dışı terör örgütü mensupları sözde açılım ve barış süreci adı altında şefkat ve merhametle kucaklanırken,

Her görüşten memleket evlatları yandaş medya tarafından imal edilen sözde terör örgütlerine üyelikten ya da sözde darbe davalarından dolayı hiddet ve esaretle karşılanmış, yıllarca hürriyetlerinden yoksun bırakılmışlardır.

Memleket evlatlarının cezaevlerinde gün saydığı ya da sürgün ve ihraçlara muhatap bırakıldığı bu karanlık günler daha da karanlık bir tablonun habercisi olmuş ve de ortaya, adına YENİ TÜRKİYE DENİLEN BİR GARABET ÇIKMIŞTIR.

Bu hazin tablo karşısında bizlerin suskun kalacağını düşünenler büyük bir yanılgı içerisindedir.

Bu noktada Milliyetçi Avukatlar Gurubu olarak, şuursuz politikalarıyla sürüklendikleri batakta çırpınan Türklük ve Cumhuriyet düşmanlarını ve de suç ortaklarını bir kez daha uyarıyoruz.

Kimse size dur demese biz diyeceğiz…

Kimse sizden hesap sormasa biz soracağız…

Kimse yakanıza yapışmasa biz yapışacağız…

Ankara Barosu’nu bölücülük ve ihanet karşısında SUSKUNLUĞA MAHKÛM eden bir anlayışına son verecek ve de sadece TÜRK MİLLETİNİN İKBAL VE İSTİKBALİ YANINDA KONUMLANDIRACAĞIZ…

Bizler Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak, hesabı yapılan üç beş oy uğruna susmayacağız..

Mustafa Kemal ve bir avuç arkadaşının, bütün dünyaya haykırdığı gerçeği bir kez daha haykırıyoruz ve bıkmadan haykıracağız…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.