An­ka­ra Be­le­di­ye­si,Milliyetçiliğini Gösterdi!

 

Türk Gü­nü yü­rü­yü­şü­ne ka­tıl­ma­la­rı için ara­la­rın­da bü­rok­rat­la­rın da ol­du­ğu çok sa­yı­da is­mi eş, ço­cuk ve ar­zu­la­dık­la­rı ya­kın­la­rıy­la bir­lik­te Ame­ri­ka­’ya gön­der­me ka­ra­rı al­dı. Ka­tı­lım­cı sa­yı­sı be­lir­len­dik­ten son­ra uçak bi­let­le­ri alı­nıp, otel­ler­de yer­le­ri ay­rıl­dı. Vi­ze baş­vu­ru­su ise, ula­şım ve ko­nak­la­may­la il­gi­li pe­şin har­ca­ma­dan son­ra ya­pıl­dı.

Bü­rok­rat de­ğil pa­ra uç­tu

Baş­vu­ru­yu in­ce­le­yen AB­D’­nin An­ka­ra Bü­yü­kel­çi­li­ği, ka­tı­lım­cı­la­rın bir bö­lü­mü­ne vi­ze ver­me­di. Ge­zi de ek­sik ka­tı­lım­la ger­çek­leş­ti. Top­lam ma­li­ye­ti 2 mil­yon li­ra­yı bu­lan ge­zi için ya­pı­lan ön öde­me, be­le­di­ye­ye za­rar yaz­dı. Fık­ra gi­bi ge­zi­yi CHP Grup Baş­kan­ve­ki­li Emi­ne Ül­ker Tar­han, Mec­lis gün­de­mi­ne ta­şı­dı. Tar­han, Baş­ba­kan Er­do­ğa­n’­a şu so­ru­la­rı yö­nelt­ti:

Kaç ki­şi, han­gi amaç­la AB­D’­ye gön­de­ril­miş­tir? Ka­tı­lım için han­gi kri­ter­ler aran­mış­tır? Top­lam ne ka­dar mas­raf ya­pıl­mış, han­gi büt­çe­den kar­şı­lan­mış­tır? Vi­ze ala­ma­dık­la­rı için gi­de­me­yen kaç ki­şi var­dır? Bu şa­hıs­lar için uçak bi­le­ti ile otel gi­de­ri öden­miş mi­dir? Öden­miş­se mik­ta­rı ne­dir? Ge­zi­nin top­lam ma­li­ye­ti ne ka­dar­dır?

\"\"

Devletin parasıyla keyifli seyahat

AK­P’­li Me­lih Gök­çe­k’­in baş­ka­nı ol­du­ğu An­ka­ra Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si­’nin dü­zen­le­di­ği ge­ziy­le AB­D’­ye gi­den­ler, Türk Gü­nü et­kin­li­ğin­de ke­yif­le do­laş­tı. So­kak­lar­da göğ­sü­nü ge­re ge­re Türk Bay­ra­ğı sal­la­yan grup se­ya­ha­tin anı­sı­na bol bol fo­toğ­raf çek­tir­di.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.