AKP\'li belediyeler cami satmayı çok sevdi

AKP cami satma yöntemini sevdi

Vergi borcuna karşılık cami satan belediye sayısı 8’e çıktı. Hazine, 12 milyon liralık alacağını sildi…

AK­P’­li be­le­di­ye­ler, borç­la­rı­nı ca­mi sa­ta­rak ka­pat­ma­ya de­vam edi­yor. İs­tan­bu­l’­un AK­P’­li Üs­kü­dar Be­le­di­ye­si­’nin 4 ca­mi sa­ta­rak baş­lat­tı­ğı uy­gu­la­ma­ya, di­ğer be­le­di­ye­ler de ka­tıl­dı. Ma­li­ye Ba­ka­nı Meh­met Şim­şek, AK­P’­li Gün­gö­ren, Üm­ra­ni­ye ve Düz­ce Be­le­di­ye­le­ri dahil 8 be­le­di­ye­nin ver­gi borç­la­rı ne­de­niy­le üze­rin­de ca­mi olan ta­şın­maz­la­rı Ha­zi­ne­’ye sat­tı­ğı­nı açık­la­dı.

BORÇ YÜ­ZÜN­DEN: CHP Mil­let­ve­ki­li Umut Ora­n’­ın so­ru öner­ge­si­ne ce­vap ve­ren Şim­şek, ba­zı be­le­di­ye­le­rin ver­gi bor­cu yü­zün­den ka­ra­kol, ad­li­ye, ce­za­evi ve ca­m­i gibi ta­şın­maz­la­rı sat­tık­la­rı­nı be­lirt­ti. Ha­zi­ne, son 4 yıl­da 377.9 mil­yon li­raya 1.6 mil­yon met­re­ka­re ala­nı bu şe­kil­de sa­tın al­dı.

İŞTE CA­Mİ SA­TAN BE­LE­Dİ­YE­LER: Borçlarına kar­şı­lık ca­mileri sa­tan be­le­di­ye­ler ise şun­lar: Gön­gö­ren (İs­tan­bul-AKP), Üs­kü­dar (İs­tan­bul-AKP), Nev­şe­hir (AKP), Düz­ce (AKP), Rey­han­lı (Ha­tay-AKP), Çay (Af­yon­ka­ra­hi­sar-AKP), Deş­li (Af­yon­ka­ra­hi­sar-Bol­va­din-MHP), San­dık­lı (Af­yon­ka­ra­hi­sar-MHP).

DİN BE­ZİR­GAN­LA­RI: CHP’­li Oran, şöyle dedi: “6 AKP ve 2 MHP be­le­di­ye­si son 2 yılda 11.9 mil­yon TL’­lik ver­gi bor­cu kar­şı­lı­ğın­da ca­mi­ sat­mış. Din be­zir­gan­la­rı­nı hal­kın vic­da­nı­na ha­va­le edi­yo­rum.”


SÖZCÜ
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.