Ümit Özdağ CİA ajanıydı.
Şimdi genel başkan yardımcısı.
Koray Aydın 2012 kongresinde okyanus ötesiydi.
Şimdi meclis başkan vekili.
Şu anda il başkanımız, MYK üyemiz olan Ülküdaşlarımız hakkında kongre salonlarında kürsülerden sarf edilen sözleri hatırlamak bile istemiyoruz.
Her kim iki kelam etse, aykırı çalışmalarla halkın teveccühünü kazansa, ya da her hangi bir demokratik hakkını kullanmaya kalksa ya CİA ajanı, ya cemaatin kuklası, ya saray soytarısı, ya da ajan.
Etliye sütlüye karışmasan ne gam.
Kamuoyu az tanıdığı anda, ekranlarda yer edindiğinde Özcan Yeniçeri’nin akıbeti de hükmün özeti gibi.
Devlet bey dün ilk kez ‘kameralar karşısında’ malum suçlamayı gündeme taşıdı.
Cemaatin görevlendirdiği aday…
Kim bu aday? Herkes biliyor ki hedefteki isim Meral Akşener.
İyi de Meral Akşener üç ayda mı cemaatçi oldu?
Madem cemaatçi, Ülküdaşlarımıza kurulan onca çirkin tezgâh sahnelenirken, insanlarımız ahlaksız suçlamalarla cezaevlerinde yatarken siz nasıl olur da cemaatçi bir isim olan bu hanımefendiyi meclis başkan vekilimiz yaptınız?
Üstelik…
Bu cemaatin adayı daha dün Koray Aydın değil miydi?
Koray Aydın’ın genel başkan adayı olduğu 2012 kongresinin sonunda kürsüde zafer konuşması yapan Devlet Bahçeli, cemaatin operasyonunu bertaraf eden Ülkücü harekete teşekkür etmedi mi?
Aradan üç yıl geçti.
Dün cemaatçilikle suçlanan Koray Aydın bu gün nasıl olur da meclis başkan vekilimiz olur?
Yanınızda yer aldığında cemaatin operasyonunu bozguna uğrattığınızı dile getirerek teşekkür ettiğiniz Meral Akşener bugün nasıl olur da cemaatçilikle suçlanabilir?
Bir insan rakibinizken ajan, cemaatçi, saray soytarısı ilan ediliyor ve haddi bildirildikten sonra alınıp uslu uslu dizinizin dibinde oturması sağlanıyorsa bu günahtır.
Üstelik son süreçte cemaatle bu kadar yakınlaşmayın. Televizyonlarına bu kadar sık çıkmayın. Tamam. Görüşebilirsiniz ama araya biraz mesafe koyun dediğimizde sesimizi duymazdan gelerek cemaate destek açıklamaları yapan genel başkan yardımcıları da yöneltiyor bu suçlamaları.
Şimdi…
Sayın Ümit Özdağ CIA ajanı mı, değil mi?
Ki elbette değil. Koray Aydın’ın cemaatçi olmadığı gibi.
O halde bu ifadeleri nereye koyalım?
Yok, eğer bilmediğimiz şeyler var ve haklı iseniz o halde genel merkezi CIA’mi teslim ettiniz diye sormak hakkımız değil mi?
Ülküdaşlarımızın, hareketimizin içerisinde yer edinen güzide insanlarımızın şahsiyetine yöneltilen bu saldırılar etik mi?
Ülkü Ocaklarında Genel Başkanlık yapan Ülküdaşlarımızın durumuna değinmek bile istemiyorum. Sarı çocuk diyerek hakir görülen, rencide edilen ve zor zamanlarda yine baş tacı edilen Ülküdaşlarımıza yazık değil mi?
Siyasi çizgimiz bu mu?
Artık inanıyoruz ve iman ediyoruz ki bugün ya da yarın vuku bulacak bu ve benzeri saldırıların herhangi bir kıymeti yok. Kongre dönemlerinde, kongre hesapları ile cereyan eden bu abes çıkışların terk edilmesi gerek.
O yüzden sürekli tekrar eden bu siyasi stratejik hamle ile vakit kaybetmeye, asıl tartışılması gereken hususları geciktirmeye mahal vermemek lazım.
Sorunlarımız var. Büyük sorunlarımız. Hepimizin bildiği, taraflı tarafsız herkesin hemfikir olduğu sorunlar.
Bu sorunlar neticesinde Ülkücü hareket geri dönülemez bir eşiği aştı.
Genel merkez taraftarı görünen insanlar bile özel sohbetlerde sadece usül noktasında çekincelerini belirtiyor.
Sorun yok. Her şey güllük gülistanlık diyen Allah’ın kulu yok partide.
Usül yönünde ayrılan iki görüş haricinde herkes sıkıntılarda hemfikir.
Bizim gibi düşünenler vakit kaybetmemek gerektiğine vurgu yapıyor.
Acemi bir acelecilikten uzak ama genel merkezin hantal yapısını da reddeden bir yol haritasına ihtiyacımız var.
Kesinlikle olağanüstü genel kurula gidilmesi gerekiyor.
Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisinin kaderi delegelerin elinde.
Olağanüstü kongreye gidilmesi durumunda mevcut delegeler oy kullanacak.
Ve olağanüstü kongrenin toplanabilmesi için bu delegelerin imzasına ihtiyaç var.
Daha dün tamamı Devlet Bahçeli’yi destekleyerek Devlet beyi genel başkan seçmiş olan bu delege ile olağanüstü kongreye gitmek aslında muhalif olarak öne çıkan genel başkan adayları açısından risk.
Enteresandır. Adaylar bu riski göğüslerken genel merkez Ülkücü hareketin iradesini temsil eden bu delegeye güvenmiyor.
Delege listelerini yenileyerek oluşturacakları yeni delege listesi ile 2018’de kongreye gitmek istiyorlar.
Bu siyasi strateji delege tarafından ya görmezden geliniyor. Ya da üzerinde düşünülmüyor.
Oysa kongre süreçlerinde aynı olay defalarca tekerrür etti.
İmza vermeye imtina eden, kongrede oy vereyim ama imza istemeyin diyerek pasif tutum sergileyen delegeler geçtiğimiz kongrelerde genel merkeze ihtiyaç duyduğu süreyi kazandırdı. Ve ne acıdır ki bu edilgen durumla konuya yaklaşan delegelerin yüzde doksanı bir sonraki delegasyonun içinde yer alamadı.
Şunu anlamak gerekir ki, olağanüstü kongrenin toplanmasına karşı durmanın tek nedeni mevcut delege listesini değiştirmek.
Olağanüstü kongre için imza vermekte imtina eden delegelerin hali ise kendilerini silmek isteyen genel merkezin eline silgiyi verip beklemek gibi bir şey.
Delegenin elindeki bu kudreti kullanıp kullanmayacağı, Ülkenin yarınlarında söz hakkı edinip edinemeyeceği, 2018 kongresinde tribünlerde etkisiz eleman olarak kalıp kalmayacağı ise bugünlerde atacağı ya da atmayacağı bu imzaya bağlı.
E bu imzalar toplandığında ne olmalı?
Açıkça söylemek gerekirse mevcut adaylar içinde bizi iktidara taşıyacak isim olarak öne çıkan isim belli. Zaten bugün ve yarın en ağır kampanya Meral Akşener aleyhine başlatılacak.
Bu kampanyada en güçlü argüman ise elbette malum.
Farklı siyasi partilerden gelen Ülkücülere muhalefet etmek gibi bir hatayı daha önce yaptık. Türkiye’de gündem oluşturan, kamuoyunda karşılığı olan, milletvekili seçilmesine rağmen Ankara’da ötekileştirilen ve sonrasında aday dahi gösterilmeyen rahmetli Mehmet Gül’ün yerinin hala doldurulamadığını görmek bile Meral Akşener’in arkasında durmaya neden olmalıdır diye düşünüyorum.
Gazetelerde ve kulislerde dillendirilen Ümit Özdağ’ın genel merkez tarafından aday gösterilebilme ihtimalini ise can-ı gönülden diliyorum.
Ümidimiz odur ki Ümit Özdağ’ın da aday olmasıyla kongrede genel başkanı değil, Türkiye’nin müstakbel başbakanını belirleyelim.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet yılmazer 2 yıl önce

her şey açik net ortada yazinizda mhp açisindan olmasi gereken dile getirilmiş.kimsenin bir şeylerden kaçmasinin sakinmasinin lüzumu yok.devlet bahçeli'yi seçen delegeyle kongreye gitmeyi kabul etmiş olan muhalefetin bu riski göze aldiği yerde genelmerkezin işi uzatmaya çalişmasi veya 2018 hesaplari yapmasi partimize ve ülkemize ihanetle eş değer olarak görüyorum.yürekten inaniyorum ki, olağanüstü kongre yapimalidir.mhp'nin genelbaşkanı değişmeli ve başbakan olacak ismi mhp'nin başına getirmelidir.

Avatar
vatandaş abdullah 2 yıl önce

sokağın nabzı meral akşener diyorsa o sese kulak vermemek at gözlüğü takmakla eşdeğer görüyorum.kafayı kuma sokup atan tutanlar boş konuşuyor.mhp sağ kesimin oyunu alabilecek hatta solun ulusalcı bloğundan ciddi oy alabilecek en sağlam kişiliği meral akşener olarak duruyor.ülkücü değilim ama akp zulmü ve diktası altında ülkemin yok olmaya doğru gittiğini gören bir vatandaşı olarak diyorum ki, devlet bahçeli ile hep akp vb. kazanır...

Avatar
Kılıçkıran 2 yıl önce

Ülkücüklerin hemfikir olduğu düşünce, bu partinin diğerleri gibi “herhangi bir parti olmadığı”dır.Buradan hareketle Ülkücü Milliyetçi Hareketin hedefi TEKBAŞINA İKTİDAR,taa 2018’de olağan kongre gibi bir saçma düşünceyle,şansa bırakılamaz.Çünkü konu MHP’nin değil ,Vatanın,Büyük Türk Milletinin varlığını sürdürme,yani hayat memat meselesidir.Onun için olağanüstü kurultay tezelden toplanmalı,kötü gidişe dur denilerek MHP harekete geçmelidir.ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.

Avatar
Abdülhamit Karaca 2 yıl önce

Varlığına, birliğine ve yücelerin en yücesi olduğuna inandığımız, ol deyince olduran ve gönüllerimizi iman nuruyla dolduran:
Allah'a, Kur-an'a, vatana, bayrağa ve silaha yemin olsun!
Şehitlerim, gazilerim ve Başbuğ'um emin olsun!
Ülkücü Türk gençliği olarak;
Komünizme, faşizme, kapitalizme, siyonizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz,
Son nefer, son nefes ve son damla kana kadardır!
Mücadelemiz milliyetçi Türkiye'ye,
Turan'a kadardır!
Mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız!
Satanlardan olmayacağız!
Kaçanlardan olmayacağız!

Yılmayacağız!
Yıkılmayacağız!

Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!

Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin! (Amin)

Avatar
alper 2 yıl önce

"farklı siyasi partilerden gelen ülkücülere muhalefet etmek gibi bir hatayı daha önce yaptık" sayın yazar o zaman müsaade edin biz bi koşu iktidar partisine gidip genel müdür, müsteşar olalım, sonra tekrar geliriz olmaz mı, kızmaca yok ama bizi geldiğimizde el üstünde tutup üst düzey bürokratlık payesini de aldığımız için aday, hatta divan üyeliğine de layık göreceksiniz anlaştık mı? kim bilir belki iktidar partisinde bir bakanlık alabilirsek döndüğümüzde genel başkanlığa bile layık görülürüz?

Avatar
reyhan 2 yıl önce

ben devlet bahçelinin miadını doldurduğunu düşünüyorum genç dinamik iyi hatip orta asya ile irtibat kurabilecek güler yüzlü sinan oğanı istiyorum..maalesef muhterem recep diyen meral hanımı istemiyorum yoksa o damı akp nin koltuğu olacak diye korkuyorum..saygılar

Avatar
mustafa kara 2 yıl önce

bu zihniyet bizi akp nin başkanlık sistemine teslim eder,o yüzden değişim :başkanlık sisteminden önceki son çıkıştır...

Avatar
ahmet 2 yıl önce

DEVLET BAHÇELİ VE MHP OLMASA HABUR,OSLO,DOLMABAHÇE YIKILIRMIYDI??ANAYASADA TÜRK MİLLETİ KALIRMIYDI???BİZİM GÜCÜMÜZÜ KIRMAK İSTEYEN HERKESE SORU İŞARETİ KOYARIZ?

Misafir Avatar
Mehmet 2 yıl önce @ahmet

ahmet db yi akp ve yanındaki şakşakcılardan başka savunabilen kalmadı,şakşakcıları koltuk için,akp lilerde mevki makamlarını korumak için db nin partiyi bölmesini bekliyor,bizim derdimiz memleket, koltuk,mevki makam derdinde deyiliz,mesele mhp yi geçti mesele memleket meselesi ahmet

Beğenmedim! (1)