Türk Milliyetçilerinin Dip Dalgası; Meral Akşener
Çok kıymetli ülküdaşlarım; uzun zaman oldu sizlerden ayrı kalalı, secim ve geçim dönemleri dolayısıyla bir müddet yazmaya ara vermiştik.. Fakat son günlerde hareketin ve hareketlenmenin içinde olan bir kardeşiniz olarak, çok da hareketsiz kalmamak adına ve ülküdaşlarımızın, milletimizin bilgi edinme hakkı adına yazmaya karar verdik.
Bundan tam dört yıl evvel yine bir MHP kongresi öncesi  ve o dönem tek değişimci aday olan ve erken çıkıp ciddi bir yol aldığını düşündüğümüz Koray Aydın beyin destekçisiydik. Tam da bu hareketli günler içerisinde birkaç gazeteci -yazar arkadaş  Meral Akşener aday olursa bu kongre alınır, değişim gerçekleşir, MHP iktidara namzet olabilir tarzında yazı kaleme almıştı.
Biz de o dönem değişimi yazan kalemler olarak bu davranışın hali hazırda yola çıkmış olan Koray Aydın beye ve değişime zarar vereceğini düşünerek Meral hanım ile alakalı veya onu ima eden bir iki yazı kaleme almıştık.. Bu yazımızda Meral hanımın Doğru yol siyasetinden tutunda , MHP’ye vay efendim sonradan gelen tarzı ifadelerimiz üzülerek hala hatıramdadır..
Neden üzülerek, bunu da açmak isterim; o dönemde balta kesmez tabularımız ve kaygılarımız ön plana çıkmaktaydı. Aynen şimdilerde Meral hanımı yakından ve samimi olarak tanımadan bazı ülkücü kaygılarla, geçmiş üzerinden eleştiri getiren ülküdaşlarımız gibi bizde eleştirilerimizi ortaya açık yüreklilikle koymuştuk..
Ancak  Meral hanımı tanıdıktan ve onun fikri, siyasi ve ilmi bakış açısını, kullandığı doğal siyasal iletişimi tahlil ettiğimizde geçmiş siyasetinin ona bir eksi değil olumlu bir değer ve tecrübe  kattığını da idrak etmiş ve gözlemlemiş bulunmaktayım..
Sonuç olarak geçmişle geleceği, eski ile yeniyi, tarih ile bu günü nasıl meczettiğini ,hayranlık uyandıran ülkücülüğünü  gözlemledikçe , kendisinden özür dileyerek İlk cumhurbaşkanı adaylığını dillendirenlerden olmak noktasına gelmiştim.
Meral hanım bir çok önyargının aksine siyaset yaptığı hiçbir yerde Türk milliyetçiliği fikir sistemine bağlılığından ve Ülkücülüğünden asla taviz vermemiş güçlü bir karakteristik yapıya sahiptir..
Bütün Türk milletinin takdir ettiğini, biz Türk milliyetçilerinin kulak tıkaması düşünülemez. Meral Akşener Türk milletinin imdat çağrısının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.
Meral Akşener, Türk milletinin  -Türk milliyetçilerinden  talebidir. Bu milletin  MHP’ye oy vermek  ve  Erdoğandan kurtulmak isteyen, başkanlı k sistemine karsı çare arayan,sosyo ekonomik umutsuzluktan bunalmış, her alanda kendisine bir umut ışığı arayan ezilmiş kesimlerin,  Milliyetçi, mukaddesatçı ve ülkücü  seçmenin  MHP üst kurul delegelerinden talebidir.  Bu talebe Türk milletinin  olumlu cevabı ;Türk milliyetçilerine İktidar sözüdür.
NEDEN ? MERAL AKŞENER
Bu milletin tüm kesimlerinin gözünde ;
Meral Akşener; cesaret, kararlılık ve adalet kavramlarının Türk milliyetçileri adına sembolleşmiş ismidir.
Meral Akşener; gülen yüzümüz, ülkücülerin sempatik Asenasıdır..
Meral Akşener; yalnızlığa, zorluğa tanka ve postala eğilmemiş; cesaret ve şecaattir.
Meral Akşener; Başbuğ Alparslan Türkeş’in Üçüncü yol dediği Türk milliyetçiliğini toplumun bütün kesimlerine oy vermeye davet eden bir özgüvenin, silkinişin adıdır..
Meral Akşener; Abladır, annedir, babaannedir ve iyi bir eşdir yani  örnek bir Türk kadınıdır..
MERAL AKŞENER ; Döven, söven, kızan,azarlayan, cezalandıran Devlet Baba yerine;şefkat eden ve gülümseyen,ötekileştirmek yerine kazanan,ayrıştırmak yerine-birleştiren ve kucaklayan, azarlamak yerine dinleyen, unutmak ve bizden değildir yerine -sahiplenen, kavga ettirmeyen- barıştıran, buyuran yerine, birlikte yürüyen; Tarihi DEVLET ANA kültünün bu gün ki sembolleşmiş ismidir.
18 yıldır kaybettiğimiz özgüveni, ezilmişliği, yalnız bırakılmayı,vebali gibi görülmeyi bu hareket Meral Akşener ile iktidar olarak aşacaktır..
Koray Aydın abimiz, Sinan Oğan gençlik heyecanımız, Meral hanım iktidar talebimizdir. Bu talep aktrollerin, kumpascıların, dışardan beslemelerin değil. Anadolu Türk ülkücülerinin yuz de yuz yerli, yuzde yuz kendiliğinden  oluşmuş ve doğrudan  sartların şekil verdiği  doğal bir talebidir. Bu talep Anadolu’nun bütün Türk milliyetçilerine çağrısıdır.
Ya MERAL ile Milliyetçi iktidar ve Milliyetçi Türkiye, Ya statüko İle   Başkanlık Sistemi ve Tayyip ERDOĞAN.. 
Bunalımdan çıkış yolu gelen dip dalgası ile görülmektedir. Bunu gören “Türk milliyetçisi -katıksız ülkücülere”, arkasına önüne kim var diye bakmadan destek vermek tarihe geçecek bir adım olacaktır.
Ülkücüler cinsiyetçi değil, Milliyetçidir.
Son olarak klasik bir hikayeyi anlatmak tam da yerinde olacaktır;
Şimdi ormanlar kralı aslan ormanında bir toplantı tertip eder.. Butun ahali oradadır.. aslan kral kürsü ye cıkar tam konuşmasına baslar ki bu arada cep telefonu çalar..
Bizim aslan kral bir anda panik olur el ayağına dolaşır,arayan eşidir. Hemen geliyorum hanım der. Telefonu kapatır kapatmazda ey ahali kusura bakmayın ben eve gitmek zorundayım der..
Ehh tabiî ki aslan kralın bu durumuna  öküz ordan laf ata, aslan kral birde kral olacaksın bu ne kılıbıklık yengenin bir telefonunda  devleti milleti toplantıyı bile unutuverdin der.. Aslan kral cevap verir: Öküz efendi bizim evdeki de aslan senin ki gibi inek değil der..yani aslanın erkeği dişisi olmaz.
Ülkücünün de erkeği kadını  olmaz . İlk kadın feminist Ziya Gökalp gibi Türk milliyetçiliğinin fikir babası ve düşünce iklimimizin temel ideologudur.
Selam ve saygılarımla ;Tanrı Türkü Korusun..

İsmail OSKAY
Anahtar Kelimeler:
Meral AkşenerIsmail Oskay
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Herbaş 3 yıl önce

sayın hocam tespitleriniz çok doğru, yükseliş ve ayağa kalkış sayın meral akşener hanımefendi ile olacaktır.selam ve dua ile saygılar

Avatar
mustafa kara 3 yıl önce

isimler önemli değil aslında,yatan,çalışmayan,hedefi olmayan sisteme,zihniyete isyan edilmesi değerli olan...