7 HAZİRAN Öncesi ve Sonrası / Bayram Gölcük

 Medya, Türkiyede 7 haziran seçimleri sonrasında yeni bir süreç başladı gibi göstermeye çalışıyor. Aslında bu süreci incelersek 7 haziran öncesinden bir farkı olmadığını görebiliriz.

Medya 7 hazirandan da önce MHP’ye yönelik olumsuz algı oluşturuyordu şimdi de olumsuz algı oluşturuyor. Mhp açısından 7 haziran seçimlerinden sonra değişen bir şey olmadığını söyleyebiliriz. 7 haziran öncesinde MHP’yi sadece vatan millet sakarya edebiyatı yapan ülkenin ekonomik kalkınması, sosyal hayatta insanların sorunlarını çözmek  için politika üretmeyen, yeri geldiğinde faşistlikle suçlayan bir tutum içerisindeydi. Bu tutumunu seçim sürecinde MHP’nin  ekonomik politikalarına, sosyal hayattaki sorunlara yönelik vaatlerini, politikalarını görmezden gelerek  7 hazirana kadar devam ettirdi. 7 haziran seçimleri biter bitmez de bu tutumuna devam etmektedir. MHP’yi çözüme yanaşmayan, uzlaşmaz bir tavır içerisinde gösterererek MHP’ye yönelik olumsuz algı yönetme konusundaki tavrını devam ettirmektedir.

Önce MHP’yi chp+MHP+hdp ile koalisyon kurmamakla ve çözümsüzlükle suçladı. Sanki  chp+MHP+hdp koalisyon kurduğunda bütün sorunlar ortadan kalkacak, ülkemizin sorunları çözüme kavuşacaktı. Aslında chpden böyle bir teklifin gelmesi MHP üzerine oyunlar kurulduğunun ipucuydu. MHP, akp çözüm sürecini başlattığı andan itibaren akpyi pkkyla birlikte hareket ederek ülkeyi parçalamak istediğini ifade etmiştir. MHP’nin siyaset anlayışında bir duruşu olduğunu ve chp+MHP+hdp koalisyonunu kabul etmeyeceğini bilen chp bu teklifi getirerek kamuoyunda MHP’ye yönelik olumsuz algı operasyonunu devam ettirmektedir. Bu operasyon da chp tabanında karşılık bulduğunu, chpye oy veren vatandaşlarımızın MHP ye yönelik eleştirilerinden anlayabiliyoruz. Aslında chp seçmeni MHP’ye, chp+MHP+hdp koalisyon teklifini getirdiği için önce partisini eleştirmeli. Siz nasıl olur da pkknın itaatkar çocuğu olan hdp ile ortak hareket etmeyi düşünürsünüz demeliydi.  Muhafazakar kesimi Türkiye Cumhuriyetini yıkmakla suçlayan, eleştiren chp tabanı  pkknın ülkeyi bölme hedefini görmemektemidir. Aynı chp tabanın hümanist yaklaşımını, Ülkemize vatani hizmetini yaparken şehit olan askerlerimiz için göremiyoruz. Şehit askerlerimiz için gösterilen tepkilerde hümanistliğini göremediğimiz chp seçmeninin ve yönetiminin, bilinçli bir şekilde ülkemizdeki huzur ortamını bozmaya çalışan kişilerin, maşalarının gösterilerinde görmekteyiz. Ayrıca chpnin  şu an koalisyon için büyük bir istekle görüşmeleri sürdürdüğü akp ile kolaisyon kurması halinde, chp seçmeni partisine hırsızlarla ortak olmak için mi koalisyon kurdunuz sorusunu yöneltecek mi, tepki koyacak mı merak ediyorum. Ayrıca MHP’yi akpnin koltuk değneği olmakla suçlayan chpliler her sıkıştığında Tayyip Erdoğanın yardımına koşan, zülfü livanelinin bülent arınçla teyze çocukları olduğunu iddia ettiği deniz baykalı desteklememekle suçluyor. Chp tabanı  deniz baykala neden tayyip erdoğana siyaset yolunu açıp ülkemizin başına bela ettin demiyor, kemal kılıçtaroğluna neden tayyip erdoğanla konuşan birini meclis başkanlığına aday yaptın demiyor. Önce kendi partinizin yaptıklarını eleştirin sonra MHP’nin politikalarına sıra gelir.
Gelelim madalyonun diğer yüzünde, MHP akpnin teklifine sıcak bakmıyor, ülkeyi hükümetsiz bırakıyor, ülkesinin güçsüz düşmesine göz yumuyor, ülkesinin güçlenmesi için sorumluluktan kaçıyor eleştirileri var.  Medya aracılığı ile yürütülen bu algı akp ve muhafazakar seçmen üzerinde etkisini, akpye oy veren vatandaşların MHP’ye yönelik eleştirilerinde görmekteyiz. Akpye oy veren vatandaşlarımız Ülkemizi  teröristlerin karşısında diz çöktürdünüz, pkknın itaatkar oğlu olan hdp ile ortak açıklama yaptınız ve birlikte pkknın amaçlarına hizmet ettiniz demiyor. Ayrıca akpye oy verenler ahmet davutoğlunu neden  MHP nin şartlarını kabul edip koalisyon kurmadığı için eleştirmiyor. MHP nin şartlarında kabul edilmeyecek bir şey yok davutoğlu demiyor. MHP nin şartlarına bir bakalım:
1) Çözüm süreci bitirilecek.( çözüm süreci ile ülkemizi bölmeyi amaçlayan pkknın amacına hizmet etmek istemiyor)
2) 17-25 aralık operasyonları ile üzerinizde hırsız damgası var. Bunu araştıralım hırsız varsa cezasını verelim. (hırsızlarla birlikte ortaklık kurarak tüyü bitmemiş yetimin hakkının yenmesine göz yummam diyor. Hırsızlığa göz yumarak, hırsızlığa ortak olamam diyor.)
3) Cumhurbaşkanı anayasal sınırlarında hareket edecek, kimse anayaanın üzerinde değildir diyor. ( herkesin hukukun üstünlüğünü kabul ederek hareket etmesini istiyor.)
MHP’nin  bu şartlarında kabul edilmeyecek bir madde yok. Siz neden MHP’nin şartlarını kabul etmiyorsunuz sayın davutoğlu demiyor. Şartları kabul edip neden koalisyon kurmuyorsunuz demiyor. Akpliler önce oy verdikleri partiyi eleştirecekler sonra MHP’nin politikaları hakkında eleştirilerini söyleyecekler.
Medyanın vatandaşımız üzerindeki etkisine baktığımızda, insanların gözlerinin önüne başkalarını  hayatlarını getirdiği için insanlar hep diğer başkalarını eleştirme hastalığına yakalandılar. Bu hastalık yüzünden kendilerini eleştiremiyorlar, kendilerini kusursuz görüyorlar. Önce kendi yaptıklarınızı eleştirin sonra MHP’nin tavrına sıra gelir.
Atalarımızın dediği gibi önce iğneyi kendine batır, sonra çuvaldızı başkasına batırırsın.

Selam ve dua ile………
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.