Bahçeli:Sizin Filminiz Buysa...

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Şah Türbesi'nin boşaltılmasının zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

Devlet Bahçeli Genel Kurmay Başmanı Necdet Özel'e "Necdet Özel, Harbiye'de vatan konusu işlenirken, dersi mi kırmıştı?" diye sordu.

Ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesi ilişkin "Tepkileri ajite ederek, heyecanları kışkırtarak dava arkadaşlarımı provoke etme amacında olanlara alet olunmayacaktır" diyen Devlet Bahçeli, "Milliyetçi hareketi sokağa çekmek için plan varsa bunu düşünenlerin hesabı tutmayacaktır" sözleriyle provokasyon uyarısı yaptı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

HOCALI ŞEHİTLERİ İÇİN RAHMET

Geçen yıl Ermeni diasporasına özür mektubu yazan şahıs cumhurbaşkanlığı koltuğundadır. Erdoğan Ermenistan devlet başkanını ülkemize 24 Nisan’da çağırmasına rağmen reddedilmiştir. Erdoğan ve zihniyeti Türkiye’ye şaşı bakmaktadır. Mazideki acılar hala dinmemişken Ermenilerin topraklarımızla ilgili talepleri belliyken Erdoğan neyin peşinde koşmaktadır.

Hocalı’da şehit edilen tüm soydaşlarımıza, Ermeni çetelerinin saldırıları ile hayatını kaybetmiş tüm mazlumlara Allah’tan rahmet diliyorum.

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NUN ÖLDÜRÜLMESİ

Geçtiğimiz Cuma günü Ege Üniversitesi’nden gelen acı ile kahrolduk. Fırat Yılmaz Çakıroğlu hainlerin saldırışa uğradı. Duygularımı ifade etmek için cümleler yetersizdir. Düşünüyorum da ne çok ölüyor ne çok üzülüyoruz. 46 yıldır tabutlar omuzlardan inmiyor.

FAKÜLTE KORİDORLARI KANDİL'İN MAĞARALARI GİBİ

Biz şehitler ölmez vatan bölünmez demeyi sürdüreceğiz. Ege Üniversitesi İzmir’dedir ve İzmir ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Üniversite yönetimi uyumuştur. Fakülte koridorları Kandil’deki mağaralar gibidir. Fırat evladımı şehit eden katil bu eylemi herkesin gözü önünde yapmıştır.

FIRAT ÇAKIROĞLU ÖLÜME TERK EDİLDİ

45 dakika ambulans gelmemiştir. Kimse ilk yardımda bulunmamış bulunmaya çalışanlar da güvenlik çemberini aşamamıştır. Evladımızı göz göre göre ölüm terk edilmiştir. Üniversite rektörü ne iş yapmaktadır. Koltuğunda oturmayı onursuzca sürdürecek midir?

ACİZ BAŞBAKAN VE SÜNEPE HÜKÜMET

Dağ eğitiminden geçmiş bölümü militanların kanlı eylemi yaşanmıştır. Gerçekleri saptırmak kimseye hele ki rektöre ve bilim insanları kimseye fayda sağlamayacaktır. Durum medyada karşıt görüşlü öğrencilerin çatışması olarak yer almıştır. Üniversitelerde karşıt görüşlülerin değil PKK’lıların provokasyonu vardır bunun da sorumlusu aciz Başbakan ve sünepe hükümetidir. Teröristler ne zamandan beri fikir sahibi olmuştur.

YANAĞI OKŞANAN CANİLER VATANINI SEVEN GENCİMİZE KIYDI

Kimse sabrımızla daha fazla oynamayı aklından geçirmemelidir. İzmir’de sadece Fırat’a değil Türk gençliğine saldırılmıştır. Pazarlık masalarında yanağı okşanan caniler İzmir’de vatanı sevmekten başka suçu olmayan gencimize kıymıştır. 

MHP’Yİ SOKAĞA ÇEKMEK İÇİN PLAN VARSA…

Milliyetçi hareketi sokağa çekmek için plan varsa bunu düşünenlerin hesabı tutmayacaktır. Türk milleti tarih boyunca nice acılara katlanmıştır. Sevinçlerimi kadar hüzün ve kayıplarımız eksik olmamıştır. Türk milleti büyük bir ailedir. Türklük en temel mirasımızı en haklı gururumuzdur. 

Siyasi sınırlar soydaşlarımızla kurduğumuzu gönül bağını zayıflatmamıştır.

Hafızamızda taşıdığımız her toprak parçası bizim için vatandır. Bizi diğer siyasi akım ve aktörlerden ayıran vasfımız şüphesiz ki vatan kavramına yüklediğimiz anlamda gizlidir.

1922 TARİHİNDEN BERİ İLK KEZ…

Türkiye 26 Ağustos 1922 tarihinden beri ilk kez geri çekilmiş ilk kez vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. AKP vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. AKP hükümeti Süleyman Şah türbesini arkasına bakmadan terk etmiştir. Vatan toprağı olarak tehdit edilen Süleyman Şah türbesi yıllar sonra aniden yok sayılmıştır.

SÜLEYMAN ŞAH'IN MANİSA'DAN FARKI YOK

Sizin filminiz buysa biz ömür billah reklam izlemeye razıyız. 1931 tarihinde Mustafa Kemal’in emri ile elden geçirilmiş karakol haline getirilmiştir. Tamiri imkansız hale gelince nakil işlemi yapılmıştır. Bir kez daha söylüyorum Süleyman Şah türbesi vatan toprağıdır. Ankara’dan Kayseri’den Manisa’dan farkı yoktur. Kaldı ki Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP yöneticileri daha geçtiğimiz yıl bu yönde açıklamalarda bulunmuştur.

Özel Paşa’nın Süleyman Şah’a nasıl yetiştiğini herkes görmüştür… Madem Süleyman Şah Türk vatanının ayrılmış parçasıdır kime sorarak vatandan vazgeçtiniz. Bunu tarihe nasıl anlatacaksınız. Millete nasıl izah edeceksiniz. Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kıpırdamaz dilen Davutoğlu vatan topraklarından kaçtığınızı görmüyor musunuz? Erdoğan, ceddininiz kemiklerimi nakliye araçlarını yükleyip yüz üstü bıraktığınız, hala anlayıp pişman olmayacak mısınız.

ÖZEL PAŞA İÇİN VATAN NEDİR?

Büyük atamızın kemiklerini oradan buraya taşımak marifet olarak sunulmaktadır. Yarın Erzurum’u Diyarbakır’ı önüne gelene peşkeş çekeceklerdir. Özel Paşa senin için vatan nedir. Harbiye’de vatan konusun işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın?

Davutoğlu sana ne demeli. Stratejik derinliğin çuvalına her şeyi koydun bir tek vatanı mı unuttun. Sayın Erdoğan sana bir şey söylemek vakit kaybıdır. sen bu defteri çoktan kapattın.

AKP’nin lügatinde erkekliğin 10’da 9’u kaçmak kalan kısmı da susmaktır. AKP bir taraftan bayrak indirirken diğer tarafta bölücülerin kılavuzluğunda bayrak dikmiştir. AKP’nin işbirlikçiliği resmilik kazanmıştır.

Vatan toprağını bombalayıp tarihe geçtiğiler. Hakkımız varsa haram olsun. IŞİD’den kaçarken PKK’ya komşu olmak neyin nesidir. Burada da sorun olursa nakil bu sefer nereye gerçekleşecek. IŞİD kimdir ki hükümet kaçmaktadır. Şam yönetimi misilleme yaparsa hükümet bununla nasıl başa çıkacaktır. Toprak bırakacaksak milli mücadeleyi neden verdik?

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

Benzerlerine Uzakdoğu parlamentolarında görmeye alışkın olduğumuz şiddet sahneleri TBMM’de yaşanmaktadır. Meclis’in itibarı ayaklar altına alınmıştır. AKP her türlü uzlaşma ve diyaloğa kapalıdır. Elbette iç güvenlik paketinde evet dediğimiz maddeler vardır. Vali, kaymakam ve polislere hakim ve savcılara ait yetkilerle donatmalar keyfidir ve güvenlikle alakası yoktur. Molotofa, bonzaiye ve her türlü şiddet aracına karşıyız. Bizi HDP ile birlikte göstermeye çalışmaktadırlar. HDP’nin kuyruğuna kimlerin takıldığı ortadadır.

SÜMEYYE ERDOĞAN'A SUİKAST İDDİASI

Erdoğan’ın kızını suikast iddiası çarşaf çarşaf yayınlanmıştr. Kızına siyaset yaptıracaksa bu kadar mide bulandıran yollara sapmasına gerek yoktur. Sosyal medyadaki malum isimle meydanlardan seslenecek kadar gözü dönmüştür. Bu ikili arasına girmek bize düşmeyecektir. Kendi aralarında halletmeleri en uygunudur. Erdoğan sen bu kadar delikanlıysa 17 Aralık operasyonunu ve oğlunun eritemediği serveti açıkla da görelim. Delikanlıysan PKK’ya ne önerdin söyle. Yiğitsen Musul’da rehin alanına vatandaşlarımıza karşı IŞİD’e ne önerdin. AKP’yi kim kurdundu açıkla.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.